Veteranserien 2016 – formidabel innsats av TFIK

Veteranutvalget i Norges friidrettsforbund har kommet med ‘dommen’ for 2016-sesongen:

TFIKs veteran-herrelag har vunnet veteranseriens øverste divisjon for herrer for niende gang på rad! Gratulerer. Og, gratulasjonene stopper ikke her: TFIKs veteran-kvinnelag tok en suveren seier i nest øverste divisjon, og sikrer dermed opprykk. Kvinnelaget gjorde formidable 8280 poeng (på 10 øvelser). Kvinnelaget har gjort en ‘komet-karriere’ da de var i fjerdedivisjon for et par år siden.

Veteranserien for TFIK sesongen 2016

Klubbens mål for 2017-sesongen må da være å sikre en legendarisk dobbelt-seier.

Herre-veteranene fikk 2016 meget sterk konkurranse fra Stavanger-klubben GTI. Så, Tønsberg-gjengen lover å stå på for å sikre klubbens tiende strake seier i  veteranserien.

Omtale fra Veteranutvalget

Resultater 2016 veteranserien

Det er stengt for kommentarer.