Premiering av utøvere

I forkant av årsmøtet var det premiering av utøvere, samt utdeling av utmerkelser.

Klikk på fotografiene i «galleriet» nedenfor for å få full størrelse. Fotografiene er tatt av Marcus Karlsen.

Poengscore etter Tyrvingtabellen

Basert på Tyrvingtabellen oppnådde Claudia M.H. Foss (G14) høyeste poengsum blant klubbens jenter. I Verdensungdoms-spelen i Gøteborg løp hun 80 meter på 10,18 sekunder (+0,1) noe som tilsvarer 1098 poeng. Tett bak var Mari S. Hytten (J15) med et sleggekast (3 kg) på 48,73 meter. Dette kastet ga 1092 poeng. Claudia hadde fire andre resultatet mellom 1080-1091 poeng. Det var totalt elleve resultater over 1000-poeng.

Blant klubbens gutter var det Henrik Flåtnes (G18) som oppnådde høyeste poengsum. Med 7,65 meter (+0,3) i lengde ble det superhøye 1170 poeng. Resultatet ble oppnådd i «Clean Air Games»/Lambertseter. Som en god nummer ble finner vi Sebastian Berntsen med 1143 poeng for sin 80 meter med 9,40 sekunder (0,5). Han løp dette i Verdensungdoms-spelen i Gøteborg. Også Øystein S. Hytten (G15) presterte resultatet over 1100-grensen. For sitt sleggekast på 60,13 meter (4 kg) på Greveskogen en sen oktoberdag fikk han 1101 poeng. Det var totalt 19 resultater på 1000 poeng eller mer.

Allsidighetspremier

Det ble delt ut fire allsidighetspremier. Mathea W. Karlsen deltok i 15 ulike øvelser gjennom konkurranseåret, og mottok allsdighetspokalen for dette. Maria F. Petterson deltok i 10 ulike øvelser.

Sebastian Berntsen gikk seirende ut blant guttene ved å delta i 14 ulike øvelser, mens Henrik Flåtnes deltok i ni ulike øvelser.

Nytt av året var at allsidighetspremie ble delt ut til klubbens veteraner (i stedet for klubbens seniorer). Her var det Marit Huflåtten som stakk av med førstepremien for deltakelse i 14 ulike øvelser. Grete Rivenes kom som nummer to med 8 ulike øvelser.

Blant de mannlige veteranene var det Arne Ueland som vant allsidighetspremien med 15 ulike øvelser. Nummer to ble Thomas Rønvik med 5 ulike øvelser.

Utmerkelser

Blant de fremmøtte ble det utdelt diverse utmerkelser.

Claudia Foss mottok diplom fra Friidrettens venner for å sette aldersrekord i norsk friidrett. Dette for resultatet på 80 meter (J14) med 10,18 sekunder.

Henrik Flåtnes mottok blomster fra klubben for sin norske juniorrekord med 7,63 meter.

Henrik Flåtnes mottok fra Tønsberg friidrettsklubb medaljestipend på 10.000 kroner for sitt tresteggull i hovedmesterskapet NM senior. Der hoppet han 15,46 meter. Øystein S. Hytten mottok medaljestipend på 3.000 kroner for sitt gullkast i slegge i Ungdomsmesterskapet med 55,07 meter (4 kg). Mari H. Skyvang mottok medaljestipend på 2.000 kroner for sin sølvmedalje i UM. Resultatet var diskoskast på 30,04 meter (1 kg).

Årsrapporten til klubben viser andre utøvere som mottok mesterskapsmedaljer. Blant annet nevnes Jonatan A. Vedvk ble gullmedaljevinner i NM jr M20 på 5000 meter. Hans eldre bror Oliver A. Vedvik fikk sølvmedalje i samme mesterskap (M23) på 5000 meter. Jonatan fikk også medaljer i terrengløp i både norsk og nordisk mesterskap.

Even Hytten ble vinner av Lindboe-pokalen. Her vil Tønsberg kommune arrangere utdeling ved en senere anledning.

Det er stengt for kommentarer.