Lagserien – TFIK’s herrelag satte rekord!

Norges friidrettsforbund arrangerer lagserie for herre- og kvinnelag. Og, TFIK’s herrelag satte ‘personlig’ rekord etter gjeldende poengberegning. Med 21635 poeng slo klubben sin forrige lagserierekord; satt i 2008. Den gamle rekorden lød på 21018 poeng. Med andre ord; en meget solid rekordforbedring!

Og, like imponerende som poengsum var plasseringen; 7. plass i forbundets øverste friidrettsdivisjon. 2008 og 2009 oppnådde herrelaget niendeplass som best i øverste divisjon.

I år bestod laget nesten utelukkende av ungdommer. Kun kastveteranen Iver Hytten fikk plass i år. Beste poengplukker ble Henrik Flåtnes. Han oppnådde også høyeste enkeltpoengsum med 860 poeng for sitt tresteghopp (14,82 meter). Og, yngste poengplukker ble Håvard Skovly; 14 år gammel for sin 400 meter.

Kjell stordalen har sendt meg nyttig informasjon om klubbens resultater i lagserien på 80-/90-tallet:

«Hei

Kjempeflott innsats i året serier ! TFIK har i alle år vært av de tonegivende lagene i seriene og ….

… i følge de gamle oversiktene våre så er beste plassering nr. 3 i 1986. Vi har ellers 5 stk. 4.plasser og 5 stk. 5.plasser.

Serien har endret seg noe fra starten av, men beste poengsum har vi antakelig fra 1985 med 25988. Poengtabellen endret seg på starten av 2000-tallet, så etter dagens system så er årets nok beste poengsum. Plasseringsmessig er det dog ikke det beste vi har oppnådd – og omregning av poeng ville nok også ha vist at vi ”var  bedre” i starten av -80tallet.

Uansett: dagens resultater bør det bygges videre på – hva med å få tilbake distanseløperne våre som ble borte i fjor, da kan det både bli poeng og Holmenkollstafett!

Vennligst Kjell

Klubbens kvinnelag gjorde også en flott innsats, og ble til slutt rangert på 20. plass i tredje-divisjon. Her toppet Linnea Greiff med sitt spydkast (47,47 meter/600 gram) som ga flotte 816 poeng. Kvinnelagets totalsum ble 10935 poeng.

TFIK’s 2. herrelag kom på 54. plass i tredje-divisjon. Her var yngste deltager 13 år, mens eldste var 80!

Det er stengt for kommentarer.