NM Hovedmesterskapet: Blir det arrangement i Bergen?

Mange av klubbens ungdommer har trent godt og lenge til det som skal være årets høydepunkt: NM Hovedmesterskapet. Koronasituasjonen i Bergen er såpass alvorlig at Styret i Norges Friidrettsforbund vurderer å avlyse hele arrangementet. Styret vedtok på dagens styremøte at det ikke blir aktuelt å flytte mesterskapet til en annen by. På mandag er man lovet svar: blir det Hovedmesterskap eller ikke?

Ser vi på klubbens påmeldte til Hovedmesterskapet finner vi (i alfabetisk rekkefølge på fornavn) Cedrik Bakke Christophersen på 10 000 m og 5000 m. Claudia Maria Hastie Foss skal delta på 100 m og 200 m. Henrik Flåtnes skal forsvare medaljer i øvelsene lengde og tresteg. Jonatan Andersen Vedvik skal ut på distansene 1500 m og 5000 m. Hans eldre bror Oliver Andersen Vedvik har 1500 m som øvelse. Sebastian Berntsen er påmeldt 100 m og lengde.

I tillegg stiller klubben lag på 1000 meter stafett (100 m + 200 m + 300 m + 400 m). Her stiller klubben med Sebastian Berntsen, Henrik FlåtnesHåvard Dale Foyn Skovly, og Håvard Fluge Petterson.

Det er stengt for kommentarer.