Norske veteranrekorder og verdens sesongbeste

I tillegg til klubbens ungdommer, viser veteranene ‘tenner’! Grete Rivenes (KV70) satte i dag norsk veteranrekord for klassen KV70 i høyde. Hun startet dagen med enkelt å passere 1,00 meter, og deretter de neste høydene i første forsøk; 1,07 så lett ut i dag!

Neste høyde var 1,10 meter. Og, dette er en centimeter over gjeldende rekordnotering. Denne har Grete selv fra 2018. Og, Grete gikk i dag over 1,10 i første forsøk! Norsk KV-rekord. Og, jammen var hun nære på å klare 1,12 meter i tredje forsøk.

Mari Huflåtten (KV65) har gjennom flere sesonger jaktet på utendørs lengderekorden til Astrid Førde, Gloppen FIL fra 1998 med 3,87 meter. Det var noe magisk med andre omgang i dagens hoppkonkurranse (Se referat om Henrik Flåtnes). Marit fikk opp 3,88 meter, og vinden var +1,5 meter per sekund. Norsk KV-rekord med én centimeter.

Klubbens eldste aktive er Arne Ueland, 86 år. I dag svingte Arne over 1,12 meter i høyde.

Rankings

Og, hvis du lurer på det; Ingen på verdensrankingen i klassen MV85 har hoppet så høyt i år! Denne listen toppes med 1,11; men det var før Arne hoppet 1,12 meter i dag på Greveskogen.

Gratulerer alle sammen!

Claudia Foss (J15) vant to gull (100 og 200 meter) i Ungdomsmesterskapet for en uke siden. I dette mesterskapet ble lengdegullet vunnet på 5,20 meter. På Greveskogen i dag hoppet Claudia 5,24 meter (vind -0,1 meter pr sekund). Dermed ble det ny pers (5,16 fra i fjor).

 

 

Det er stengt for kommentarer.